Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Katar’daki Arap Forumu’na katıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye’nin onur konuğu olduğu Katar’da düzenlenen “Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma Arap Forumu”na katılırken, Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile görüştü.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Çok Boyutlu Sosyal Kalkınma Arap Forumu”na katılmak üzere geldiği Katar’da, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Katarlı yetkililer tarafından karşılandı. Forum öncesinde davetli bakanlar ve diğer yetkililerle bir araya gelen Göktaş, daha sonra forumun yapıldığı salona geçti. Forumun ardından aile fotoğrafında yer alan Bakan Göktaş, 32. Arap Zirvesi’nde onaylanan “2030’un ötesinde çok boyutlu toplumsal kalkınmaya doğru ilerlemek” başlıklı Doha Deklarasyonu’nun üst düzey toplantısına da katıldı.

Filistinli yetimleri Türkiye’ye getirme planı

Forum kapsamındaki diğer üst düzey oturumlara da katılan Göktaş, Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile de görüştü. Toplantıda kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve ailenin güçlendirilmesi başta olmak üzere sosyal politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının da ele alındığı toplantıda Bakan Göktaş, saldırıların bir an önce durdurulmasının önemine değindi.

Türkiye’nin hem uluslararası alanda hem de ikili ilişkilerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yaşanan olayları sürekli gündeme getirdiğini belirten Göktaş, bölgeye insani yardım ulaştırılması ve acil ateşkes sağlanmasının gerekliliğini dile getirdi. Göktaş, Bakanlık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde yetim Filistinli çocukların Türkiye’ye getirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. -DOHA

haberkaracoban.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu