Haber

Narkogüç Operasyonunda 102 Şüpheli Tutuklandı

ANKARA merkezli 32 ilde düzenlenen ‘Narkogüç’ operasyonunda gözaltına alınan suç örgütü elebaşı Jumakhan Ulus’un (33) da aralarında bulunduğu 102 şüpheli tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, Afganistan kökenli Jumakhan Ulus liderliğindeki suç örgütüne yönelik 9 Kasım’da Ankara merkezli 32 ilde operasyon düzenlendi. Uyuşturucu ticareti ve kara para aklama gibi faaliyetlerde bulunan örgütün elebaşı ile birlikte 110’u yabancı uyruklu 243 şüpheli gözaltına alındı. MASAK Başkanlığı ile koordineli olarak yürütülen çalışmada lider ve yönetim ekibinin taşınır hakları ve alacakları ile finans kuruluşlarındaki tüm hesaplarına el konuldu. Ayrıca 33,5 kilo uyuşturucu, 6 bin 659 adet uyuşturucu hap ve 3 adet tabanca ele geçirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüphelilerden bir kısmı adliyeye sevk edildi. Hakimlik tarafından aralarında Jumakhan Ulus’un da bulunduğu 102 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 46 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

haberdogubayazit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu