Ekonomi

Koçarlı Belediyesi Menderes Halk Ekmek Fabrikası ile Sağlıklı ve Ucuz Ekmek Üretiyor

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan’ın sosyal hizmet projelerinden biri olarak kurulan Menderes Halk Ekmeği, sağlıklı ve ucuz ekmek üretimi ile üreticiyi doğrudan tüketiciyle buluşturuyor.

Odun ateşinde pişen ve kendine has lezzetiyle ünü ilçenin sonunu aşan Menderes Halk Ekmeğine sadece Koçarlı ilçesinde değil çevre ilçelerde de ilgi katlanarak artıyor. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından hizmete açılan Menderes Halk Ekmek Fabrikası, günlük 4 bin ila 5 üretim kapasitesiyle hem ilçedeki dar gelirli ailelerin cebini ısıtıyor hem de lezzetiyle ilçe sınırlarını aşıyor. bin ekmek.

Aydın’da ilçe belediyesi olarak ekmek fabrikası kuran tek belediye başkanı olan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından Nisan 2020’de Mersinbelen Mahallesi’nde açılışı yapılan ‘Menderes Halk Ekmek Fabrikası’ hem uygun fiyatıyla hem de İstanbul’da. çarşısı ve maya oranının oldukça düşük olması ve odun fırını ateşinde pişmesi nedeniyle sadece ilçe halkı tarafından değil çevre ilçeler tarafından da tercih edilmeye devam etmektedir.

Menderes Halk Ekmek Fabrikası’nda tanesi 6 liradan satışa sunulan ekmek, dar gelirlilerin yüzünü güldürüyor.

Günlük 4 bin ila 5 bin ekmek üretim kapasitesiyle Koçarlı merkez ve kırsal mahallelere düzenli olarak ekmek ulaştıran Menderes Halk Ekmek Fabrikası, Aydın’ın diğer ilçelerinden de talep görüyor. Fabrikada düşük maya oranı ve iç hamuru ile beslenen kara fırın ekmeği, üç gün bayatlamayan özelliği ve tadıyla vazgeçilmez oluyor. Menderes Halk Ekmeği üretim kapasitesinin ilerleyen dönemlerde talebe göre artırılması planlanmaktadır.

Başkan Nedim Kaplan’ın sosyal hizmet projesi olan Menderes Halk Ekmeği’nin geliriyle deprem bölgesinden Koçarlı’ya gelen ihtiyaç sahibi ve depremzede vatandaşlara Belediye Aşevi tarafından ücretsiz ekmek ve sıcak yemek ile ekmek dağıtılıyor.

Halihazırda Mersinbelen Mahallesi’nde bulunan fabrikada günlük üretim yapılırken, Menderes Halk Ekmek Fabrikası Aydın’da ilçe belediyesine bağlı tek ekmek fabrikası olma özelliği ile öne çıkıyor. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu