Haber

Hatay’da ‘Millet İttifakı’na açık destek

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’la araları bozulan yöneticiler Hatay’dan Millet İttifakı’na destek mesajı verdi.

Lütfü Savaş, Yanlış Yol Partisi’nde Hatay ve çevre illerde görev yapmış, Süleyman Demirel’in ideolojisine yakın eski milletvekilleri, meclis üyeleri ve belediye başkanlarını ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş, Turgut Özal gibi isimlerin büyük devlet adamları olduğunu belirten Savaş, “Milletin ihtiyacı olduğunda bu isimler koşardı. Kibirleri yoktu. Şu anda Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı var. Altılı masada siyasi yelpazenin her yerinden isimler var. Hepsinin kendi ideolojisi var. Ancak bu isimler için Türkiye’nin idealleri ağır bastı. Kendi ideolojilerini bırakıp ortak akılla Türkiye’yi yukarılara taşımaya çalışıyorlar” dedi.

SAVAŞ: TÜRKİYE’Yİ YENİ DENİZCİLERE GETİRMEK İÇİN HER ZAMAN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Dış politika, tarım, sanayi, hukuk, ekonomi, eğitim gibi her alanda 6 liderin görev yaptığını kaydeden Savaş, “Artık Türkiye’nin ayağa kalkması için, Türkiye ideali için insanlar kendi partisini unutup bizim adımızı paylaşıyorlar. devlet ve millet. akıllıca hareket etmelidir. Millet İttifakı’nın birliği çok değerlidir. Cumhurbaşkanı adayı belli olduktan sonra hem aday hem de siyasi partiler Türkiye’nin kurtuluş reçetesini paylaşacak. Türkiye’nin yeni ufuklar, yeni yelkenler açması için hep birlikte çalışacağız. Bundan sonra ya tekrar demokrasiye adım atacağız ya da hatasız totaliter rejime geçeceğiz ve Türkiye’nin kaybetmesini seyredeceğiz ama kazanacağımıza inanıyoruz.”

Lütfü Savaş’ın ardından konuşan Real Parti Adana İl Başkanı ve Konfederasyonun Akdeniz Bölgesi Federasyonu lideri Muhammet Emin Atasever, Demirel misyonunun temsilcileri olarak Millet İttifakı’na takviye yapacaklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu