Ekonomi

Aras Kargo, Azerbaycan Star Express’in yüzde 75’ini satın aldı

Aras Kargo, Azerbaycan’ın önde gelen kargo şirketlerinden Starex markasıyla hizmet veren Star Express’in yüzde 75 hissesini satın alarak Aras Global ile Azerbaycan’da kargo hizmeti vermeye başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Aras Kargo, Starex yatırımıyla Orta Asya pazarı için değerli bir sıçrama tahtası elde etti. Bu sayede Aras Kargo, Türkiye’deki e-ticaret firmalarının uluslararası pazarlara ulaşması için stratejik bir iş ortağı olarak e-ticaretteki tüketici deneyimini ileriye taşıyacak. Bu yatırımla küresel pazardaki etkinliğini artıran Aras Kargo, diğer Türki Cumhuriyetlerde de yatırımlarına devam etmeyi planlıyor.

Aras Kargo bu alışveriş ile hem müşteriye hem de alıcıya pek çok fayda sağlayacaktır. Azerbaycanlı tüketiciler, Türkiye merkezli e-ticaret şirketlerinden alışveriş yaptıklarında aracı, uçtan uca teslimat hizmetine sahip olacaklar.

Aras Global’in rekabetçi fiyatları ve Starex’in yaygın dağıtım ağı ile müşteriler rekabette bir adım önde olacak. Aras Kargo’nun yatırımı sayesinde, Starex’in Azerbaycan’da iş ortaklığı yaptığı pazaryerlerinin müşterileri teslimatta daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, bu satın almanın bir iş anlaşması olmanın ötesinde, fırsatlarla dolu geleceğe açılan bir kapı olduğunu belirtti.

Ayyarkın, “Yeni şirketimiz Aras Global’in ilk yatırımı olan Starex markası ile hem uluslararası arenadaki rolümüzü artırıyoruz hem de Türkiye’den firmaları ve girişimcileri Orta Asya pazarına kazandırıyoruz. Faaliyetlerine başlamayı planlıyoruz. Bu yatırımlarla birlikte Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere önce Avrupa’da sonra da global sektörde global sektörün önde gelen oyuncularından biri olarak Orta Doğu ve Amerika yolunda değerli bir adım atmış olacağız. .” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu